Develia, właściciel centrum handlowego Arkady Wrocławskie, zaprasza 5. października na „Dzień Zdrowia Seniora” – wydarzenie, podczas którego osoby starsze będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań lekarskich i konsultacji z szerokim wachlarzem lekarzy i specjalistów.
Akcja jest częścią corocznej inicjatywy Wrocławskich Dni Seniora. Organizatorzy „Dnia Zdrowia Seniora”: Develia, Arkady Wrocławskie, Wrocławskie Centrum Seniora oraz sieć przychodni FutureMeds chcą wspólnie popularyzować wśród wrocławskich nestorów profilaktykę prozdrowotną i regularne badania, które mają wydatny wpływ na długość i jakość życia. Dzięki tej współpracy wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie przebadać się i skonsultować stan swojego zdrowia z m.in. geriatrą, dietetykiem, kardiologiem, psychogerontologiem i psychologiem, podologiem, optometrystą, protetykiem słuchu, kosmetologiem czy przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia.
– Dbanie o zdrowie każdego dnia i regularne badania są niezwykle ważne – dzięki profilaktyce możemy uniknąć wielu schorzeń lub wykryć je na wczesnym etapie. Podczas „Dnia Zdrowia Seniora” w Arkadach Wrocławskich w jednym miejscu i czasie będzie można skorzystać z darmowych badań i konsultacji u lekarzy różnych specjalizacji. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów publicznej służby zdrowia, gdzie czas oczekiwania na wizytę u specjalisty może być długi. Warto przebadać się także dlatego, że wielkimi krokami nadchodzi jesień – czas, w którym pogoda tradycyjnie wystawia nasze zdrowie na próbę – komentuje Jagoda Najwer, junior marketing manager firmie Develia S.A., właściciela Arkad Wrocławskich.
Wydarzenie odbędzie się 5. października w Arkadach Wrocławskich przy ul. Powstańców Śląskich 2-4 w godzinach 10.00 – 17.00, w łezce eventowej na poziomie „0”. Wstęp oraz udział ze wszystkich badaniach i konsultacjach są bezpłatne, nie obowiązują także zapisy. Gorąco zapraszamy!
—-
CH Arkady Wrocławskie zlokalizowane jest w ścisłym centrum Wrocławia. Na 3 poziomach Centrum znajduje się ponad 100 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów przygotowanych jest 1,1 tys. miejsc parkingowych. W Arkadach znajduje się też nowoczesne centrum rekreacyjne „Fitness Academy” oraz pierwsze we Wrocławiu OH Kino będące połączeniem najlepszych cech multipleksu z charakterystycznymi elementami dawnej kinematografii.
Wartość eksportu polskich wyrobów medycznych rośnie w tempie dwucyfrowym i ta dynamika powinna się utrzymać w kolejnych latach. Nasze krajowe produkty stają się coraz bardziej konkurencyjne nie tylko w Europie, ale także na rynkach amerykańskich i azjatyckich. Coraz więcej polskich firm jest zainteresowanych ekspansją na rynki zagraniczne, poszerzając tym samym portfolio dostępnych na polskim rynku wyrobów.
Rynek polskich producentów wyrobów medycznych składa się głównie z małych i średnich firm, które są elastyczne i szybko przystosowują się do zmieniających się potrzeb rynku czy też wymagań i oczekiwań pacjentów. Nie należy jednak zapominać, że mamy też firmy z globalnym doświadczeniem, które osiągnęły już ogromne sukcesy międzynarodowe i od lat eksportują swoje produkty do ponad 90 krajów na całym świecie.
W czołówce polskich produktów eksportowych znajdują się m.in.: meble medyczne, narzędzia chirurgiczne, implanty ortopedyczne, urządzenia ortopedyczne, aparatura elektrodiagnostyczna, sterylizatory medyczne, specjalistyczne opatrunki czy przyrządy i urządzenia okulistyczne.
Polska należy do grona czołowych producentów środków chłonnych w Europie Środkowo-Wschodniej i jest jednym z największych w Europie. do zalet polskich produktów medycznych można zaliczyć wysoką jakość w połączeniu z przystępną ceną, niezawodność, kompatybilność z wyrobami innych producentów oraz elastyczność w podejściu do wymagań klienta.
W dobie pandemii, z oczywistych względów, na największy rozwój mogą liczyć wszelkie rozwiązania z zakresu telemedycyny, umożliwiające leczenie i diagnostykę pacjenta na odległość. Z drugiej strony, pandemia wciąż pokazuje, że firmy reprezentujące sektor wyrobów medycznych muszą na bieżąco reagować na nowe ograniczenia i potrzeby rynku, a także odznaczać się innowacyjnym podejściem. A to znaczy, że trendy na rynku wyrobów medycznych mogą się zmieniać w zależności od sytuacji.
Wpływ koronawirusa na medycynę nie skończy się razem z pandemią. W kolejnych latach branża medyczna koncentrować się będzie na takich trendach, jak starzenie się społeczeństw, aplikacje zdrowotne i fitnessowe, telemedycyna czy wirtualna diagnostyka. Produkty i technologie nielekowe z tych właśnie obszarów znajdą się wysoko na liście wydatków Polaków. W efekcie można spodziewać się wzrostu prywatnych nakładów na ochronę zdrowia, w tym na wyroby medyczne.
Wydatki na zdrowie stanowią ok. 5% całkowitych wydatków gospodarstw domowych i utrzymują się na podobnym poziomie od kilku lat. Największa część wydatków na zdrowie jest przeznaczana na zakup leków – zarówno tych dostępnych na receptę, jak też OTC, czyli produktów wydawanych bez recepty.
Negatywny wpływ każdej kolejnej fali pandemii koronawirusa na społeczeństwo i gospodarkę jest i będzie coraz większy. W związku z tym wydatki Polaków na usługi i produkty niezwiązane bezpośrednio z COVID-19, również te dokonywane w sektorze opieki zdrowotnej, będą stale rosły.
Dynamika cen może się różnić w zależności od konkretnej grupy produktów, ale powszechny wzrost cen surowców, produktów i usług wskazywałby na podobny trend w branży wyrobów medycznych.
Wyroby medyczne to szeroka, różnorodna i niezwykle innowacyjna kategoria produktów, obejmująca 500 000 wyrobów, takich jak przedmioty ortopedyczne i rehabilitacyjne, opatrunki specjalistyczne, implanty, szwy, jak również specjalistyczny sprzęt diagnostyczny.