Jak właściwie wzmocnić organizm po przebytej chorobie?

Nie od dzisiaj wiadomo, że przebyta choroba jest w stanie mocno osłabić układ odpornościowy organizmu, a co za tym idzie, bardzo łatwo można ponownie zachorować. Najlepszym sposobem będzie naturalne wzmocnienie organizmu oraz odbudowanie naturalnych barier ochronnych. Wcale nie trzeba do tego specjalistycznych suplementów diety. Wystarczy kilka wskazówek.

Odbuduj zdrowie po antybiotykach

Działanie antybiotyków jest bardzo specyficzne, ponieważ działają zabójczo nie tylko dla groźnych drobnoustrojów chorobotwórczych, ale jednocześnie zabijają również dobrą florę bakteryjną w jelitach, którą należy następnie odbudować. Trzeba także pamiętać o zażywaniu wraz z antybiotykiem leków osłonowych, które będą chronić żołądek przed ich szkodliwymi aspektami. Jeśli lekarz nie przepisał dodatkowo takich środków, koniecznie trzeba we własnym zakresie uzupełnić swoją dietę w takie produkty mleczne, jak kefiry i jogurty zawierające bakterie probiotyczne. O tym, które z nich je posiadają, dowiesz się z opakowania.

Dbaj o jakość jedzenia

Po chorobie najczęściej nie mamy zbyt dużego apetytu, jednak nie trzeba się tym zbytnio martwić. Warto pamiętać o odpowiedniej diecie i niekoniecznie iść na ilość, ale raczej na jakość spożywanych posiłków. Najlepiej w swojej kuchni wykorzystywać w tym czasie jak najmniej sztucznie przetworzone produkty. Sprawdzą się wywary z jarzyn, przecierane zupy oraz wszystko, co będzie zdrowe i pożywne, najlepiej tez przygotowane samodzielnie w domu.